Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” edycja 2023

Powiększ obraz

W środę, 15 marca w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii ruchu strażackiego. Eliminacje zostały  przeprowadzone w II grupach wiekowych. Pierwsza grupa, uczniowie klas I-IV, naszą szkołę reprezentowali Kamil Filipczak oraz Jakub Kozak z klasy IV. Druga grupa, uczniowie klas V-VIII, naszą szkołę reprezentowali: Filip Lulkowski oraz Oliwia Kwapisz z klasy V.

Miło nam poinformować, że po bardzo zaciętej walce i dogrywce uczeń klasy IV, Kamil Filipczak zwyciężył w I grupie wiekowej i w kwietniu będzie reprezentował Miasto i Gminę Morawica w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Na zakończenie turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras osobiście pogratulował uczestnikom i wręczył im dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email