Obchody Dnia Ziemi

Powiększ obraz

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło  „Inwestujmy w naszą planetę”. Hasło to ma podkreślać konieczność zmian w różnych obszarach ekologii oraz wspólną odpowiedzialność przedsiębiorstw polityków i obywateli za ekosystem.

W naszej szkole, z inicjatywy Szkolnego Koła LOP wszyscy uczniowie klas IV-VIII przystąpili do konkursu wiedzowego dotyczącego ekologii. Po zaciętej walce najlepsze wyniki osiągnęli: Natalia Poklek z klasy VIII, Joanna Baran z klasy VII, Bartosz Kaczor z klasy VII, a także Piotr Tekiel z klasy VI. Wyróżnione osoby otrzymały symboliczne upominki oraz dyplomy.  Klasa IV oraz V przygotowała pokaz ekomody, który można podziwiać w naszej galerii. Ze względu na nieodpowiednie warunki atmosferyczne, akcja sprzątania najbliższej okolicy szkoły została przełożona na późniejszy termin.

K.Nowak

Print Friendly, PDF & Email