Na wycieczce w Tokarni

Powiększ obraz

19 maja 2023 roku uczniowie klasy II i trzech chłopców z klasy III uczestniczyło w wycieczce do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wyjazd był nagrodą za I miejsce, które zajęli nasi uczniowie w Festiwalu Folklorystycznym w Dębskiej Woli.

Organizatorami i sponsorami wycieczki była dyrekcja i Rada Rodziców SP Dębska Wola. Warto było ćwiczyć śpiew w trudnej gwarze świętokrzyskiej, by odwiedzić skansen, a w nim zagrody chłopskie z XIX wieku, kościół, szkołę, domy aptekarza, lekarza, stolarza, młyn itp. Po dość długim, ale niezwykle interesującym spacerze, pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły w Dębskiej Woli, gdzie czekała ich nie lada niespodzianka. Na placu paliło się piękne ognisko, na którym dzieci upiekły pyszne kiełbaski i dostały gorącą herbatkę. Później mogły jeszcze pobawić się na szkolnym placu zabaw. Wyjazd był niezwykle udany. Uczniowie z kilku szkół mieli możliwość integracji, eksponaty skansenu były bardzo interesujące i nawet pogoda była łaskawa dla uczestników .

Bożena Śnioch

Print Friendly, PDF & Email