Mundial 2022 – konkursy szkolne

Powiększ obraz

Mundial 2022 w Katarze za nami. Od 20 listopada fani piłki nożnej mogli obserwować niecodzienne widowisko sportowe i kibicować ulubionej drużynie. Polacy trzymali kciuki za naszą reprezentację, która miała swoje wzloty i upadki, ale jednak – po 36 latach – awansowała do fazy pucharowej.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej dostarczyły kibicom wielu emocji. Sympatycy piłki nożnej z zapartym tchem obserwowali rozgrywki, rzuty karne, dogrywki i serie rzutów karnych. Piękna była ceremonia dekoracji drużyn finałowych, a wręczenie nagród indywidualnych wzbudziło wiele emocji.

Także nasi uczniowie na bieżąco śledzili rozgrywki, a ich zainteresowanie Mundialem przełożyło się na udział w konkursach szkolnych. Chętne osoby mogły wykonać plakat pod hasłem „Mundial 2022”. Praca mogła być wykonana w dowolnej technice, w formacie A3. Zainteresowani uczniowie przystąpili także do testu wiedzy „Mistrzostwa Świata – Katar 2022”, w którym musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. oficjalnego logo, maskotki i cech charakterystycznych tegorocznych MŚ, liczby drużyn biorących udział w turnieju, zwycięskich drużyn w walce o pierwsze i trzecie miejsce, narodowości sędziów, czy nazwisk piłkarzy – zdobywców prestiżowych nagród.

Poniżej przedstawiam szczegółowe wyniki konkursów szkolnych. W teście wiedzy wybitnymi wiadomościami wykazała się uczennica klasy ósmej – Joanna Baran, która uzyskała maksymalną liczbę punktów, uzyskując w ten sposób pierwsze miejsce. Jeden punkt mniej i drugie miejsce zdobył Kuba Ryk – uczeń klasy ósmej. Na trzeciej pozycji uplasowali się ex aequo – Stanisław Ćwiek (klasa V) oraz Kamil Filipczak (klasa IV). Bardzo ładnie test napisał także Mikołaj Pajączkowski (klasaVI), któremu jury postanowiło przyznać wyróżnienie.

W konkurencji plastycznej miejsce pierwsze przyznano ex aequo dla Adriana Klimczaka i Bartka Ptaka. Chłopcy wykonali bardzo pomysłowe i estetyczne prace. Miejsce drugie zdobyła Dominika Kumor, a Maja Piwowarska uplasowała się na pozycji trzeciej. Dziewczynki także przyłożyły się do pracy; ich plakaty były bardzo starannie wykonane i uwzględniały cechy charakterystyczne Mundialu 2022. Jury przyznało także dwa wyróżnienia – dla Agaty Nowak i Filipa Lulkowskiego.

Nagrody, ufundowane przez organizatorkę, zostały wręczone przez dyrektora szkoły – pana Jerzego Węgrzyna i panią Mirosławę Piwowarską w dniu 4 stycznia 2023 roku.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaś laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole. A już niebawem przystępujemy do kolejnej edycji szkolnej akcji „Nałogom mówię – NIE”. Szczegóły wkrótce.

M.Piwowarska – organizator konkursu

Print Friendly, PDF & Email