Wyjątkowe mikołajki

Powiększ obraz

6 grudnia to dzień wyjątkowy. Dzień, w którym każde dziecko z niecierpliwością oczekuje Świętego Mikołaja. Oczekiwanie to wypełnia nadzieja, że wraz z jego pojawieniem spełnią się życzenia, które dzieci starannie opisują w swoich listach.

Tymczasem tego dnia to Mikołaj napisał listy do uczniów naszej szkoły. Miał do ich dostarczenia wyjątkowych wysłanników. Elfami zostali harcerze z naszej drużyny. Listy od Świętego miały szczególny przekaz. Mikołaj zachęcał by ten dzień był wyjątkowy nie tylko przez to, co sobie wręczamy, ale przez to, co sobie mówimy i czynimy. By miłe gesty i słowa miały tego dnia szczególny wymiar.

By to zadanie uczniom ułatwić, harcerze dołączyli do listów malutkie przedmioty. Były to śnieżynki, prezenciki, gwiazdki wydrukowane na drukarce 3d. Kto chciał, mógł przekazać otrzymany z listem prezent innej osobie, ale tak, by towarzyszyły temu miłe słowa. Mamy nadzieję, że każdy usłyszał tego dnia coś wyjątkowego, a echa słów  dochodzące z naszych szkolnych korytarzy dały się słyszeć aż w odległej Laponii…

Dorota Snopek

Print Friendly, PDF & Email