Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Powiększ obraz

Co roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki szkolnej w życiu szkoły oraz upowszechnianie czytelnictwa. Hasło tegorocznych obchodów to „Baśnie i legendy z całego świata”.

Z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza następujące działania:

  1. Konkurs fotograficzny „Moja biblioteczka i ja”. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Zdjęcie należy przysłać na e-dziennik na nazwisko Mirosława Piwowarska do 30 października 2021r.
  2. Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-IV „Moja ulubiona baśń lub legenda”:

– praca wykonana w formacje A4, dowolną techniką, będąca ilustracją

ulubionej baśni lub legendy, najlepiej z książki nie będącej lekturą szkolną.

– każda praca na odwrocie powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko

autora, klasa oraz tytuł książki

– praca powinna być wykonana samodzielnie i stanowić oryginalną

twórczość dziecka, nie można przerysowywać ilustracji z książek

– termin składania prac do dnia 30 października 2021r. do wychowawcy klasy lub do biblioteki szkolnej

  1. Konkurs „Krzyżówka czytelnicza” – konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII, polega na rozwiązaniu krzyżówki związanej z czytelnictwem i biblioteką. Zapisy chętnych osób do dnia 21 października 2021r.(czwartek). Konkurs zostanie przeprowadzony w ostatnim tygodniu października. Szczegółowe informacje zostaną przekazane poszczególnym klasom.
  2. Nagrodami w konkursach bibliotecznych są punkty z zachowania oraz dyplomy za miejsca I-III.
  3. Dodatkowo w miesiącu październiku wprowadzamy „Słodkie wypożyczenia” – każdy uczeń, który wypożyczy książkę w miesiącu październiku otrzyma słodki upominek.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej i udziału w konkursach bibliotecznych

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email