Jasełka 2023

Powiększ obraz

Jak co roku w naszej szkole, tuż przed przerwą świąteczną panowała iście świąteczna i bożonarodzeniowa atmosfera. Sale i korytarze zdobiły tematyczne gazetki, choinki, dekoracje, a cała społeczność uczniowska wraz z przedszkolakami przygotowywali Jasełka dla całej społeczności szkoły oraz społeczności lokalnej.

21 grudnia 2023 roku był dniem szczególnym. Najbardziej widowiskowym punktem dnia były Jasełka pt. Bóg nam się rodzi, Miłość przychodzi. Historia Bożego Narodzenia przedstawiona została wg scenariusza przygotowanego przez przedszkolaków oraz klasy I- VIII. Aktorzy wcielili się w role aniołków, pasterzy, królów, gwiazdeczki i oczywiście Maryi z Józefem. Przepiękna dekoracja, stroje, muzyka, śpiew i taniec sprawiły, że wszyscy przeżywali wydarzenia sprzed 2000 lat z anielskim spokojem i radością.

Szczególnymi odbiorcami niniejszego przedstawienia byli Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras oraz Radny Miasta i Gminy Morawica, pan Paweł Pajączkowski, ksiądz proboszcz Jacek Godzisz, emerytowani pracownicy naszej szkoły, szanowni dziadkowie, babcie i rodzice, którzy przybyli na zaproszenie naszego Pana Dyrektora, nauczycieli, dzieci i uczniów. Dla nich to dzieci wyrecytowały wiersze i zaśpiewały kolędy i pastorałki, wywołując uśmiech na twarzach, a w niejednym oku zakręciła się łezka.

Na zakończenie ksiądz Jacek Godzisz, wygłosił do nas Słowo Boże oraz złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Pan Burmistrz Marian Buras podziękował wszystkim aktorom za piękny występ, składając wszystkim najpiękniejsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Życzenia popłynęły także z ust Radnego, pana Pawła Pajączkowskiego. Pan dyrektor Jerzy Węgrzyn, dziękując gościom za przybycie podkreślił, iż takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Barbara Malicka, Katarzyna Nowak

Jasełka 2023 – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email