IV Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Powiększ obraz

22 listopada w Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli odbył się IV Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu miasta i gminy Morawica. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna. Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły.

W kategorii wiekowej klas I- III zespół w składzie: Nikola Adamska, Kaczor Julia, Klimczak Klaudia, Piotr Kozak, Piotr Mirasiewicz, Aleksandra Piwowarska, Zuzanna Równicka, Milena Ryczek, Ewa Śnioch, Oskar Ziębicki, Kacper Babiarski, Patryk Baran, Igor Grochowina, Maciej Lulkowski, Magda Nowak, Nikola Nowak, Alan Pajączkowski, Zuzanna Sułkowska wyśpiewał, II miejsce w pieśni „Przybyli ułani”. Akompaniament na skrzypcach stworzyła Julia Kaczor, a uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Śnioch.

W kategorii klas IV-VI zespół w składzie: Dawid Frąk, Gabriela Gawior, Nadia Kiełbus, Adrian Klimczak, Kamil Klimczak, Oliwia Kwapisz, Filip Lulkowski, Maciej Olszewski, Jan Pawlusek, Maja Piwowarska, Martyna Poklek, Bartłomiej Ptak, Wiktor Sutowicz, Weronika Waligóra, Filip Wesołowski oraz Maciej Wieczorek wyśpiewał III miejsce w piosence „Jedenasty Listopada”, uczniowie przygotowywali się pod okiem pani Katarzyny Nowak.

Nasi soliści: Maciej Lulkowski z klasy III zaśpiewał piosenkę „Moja Ojczyzna”, a Gabriela Wojtyś z klasy VIII „Szarą Piechotę”. Pomimo, że nie stanęli na podium zaprezentowali się bardzo dobrze.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email