I WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO – TEATRALNY ” Scena jest dla nas”

Powiększ obraz

Przesunięty z 10 maja konkurs wreszcie się odbył! Na scenie SP nr 13 im. Władysława Jagiełły, 19 maja 2022 roku rozpoczęły się występy uczniów. W I etapie uczestnicy pisali wypowiedź argumentacyjną, a etap II był prezentacją na scenie.

Dyrektor szkoły ciepło powitał wszystkich – uczniów, nauczycieli i komisję konkursową, a dwie prowadzące zapowiadały  młodych aktorów. Scena gościła Balladynę, Grabca, Pasterkę, Widmo Złego Pana, Zosię…Fragmenty utworów romantycznych odżyły. Nasza uczennica – Natalka Poklek z kl. VIII godnie reprezentowała naszą szkołę i przedstawiła fragmenty  „Pana Tadeusza”. W niezwykle bogatej scenerii odtworzyła zwyczaje i obyczaje szlacheckie, patriotyzm, humor i bogactwo artystyczne epopei. Wystąpienie Natalki miało kompozycję klamrową – rozpoczynała je Inwokacja, a kończyły fragmenty Epilogu. Nie zabrakło też  Poloneza W. Kilara oraz „Mazurka Dąbrowskiego”. Rekwizytorium Natalki wzbudziło autentyczny zachwyt, co też podkreśliła przewodnicząca jury – p. Urszula Salwa. Poziom konkursu był wysoki – Natalka zdobyła wyróżnienie, my zaś gratulujemy odwagi i ogromnego zaangażowania!!!  BEATA  ZDYBIOWSKA

Print Friendly, PDF & Email