Festyn sportowo-rekreacyjny „Żyj zdrowo na sportowo”

Powiększ obraz

Po ponadrocznych ograniczeniach z powodu pandemii, wszyscy bardzo się cieszymy, że powoli wracamy do normalności. Poluzowanie obostrzeń sanitarnych sprawiło, że znów – po dłuższej przerwie – mogliśmy zorganizować festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka.

Ten odbył się w naszej szkole w środę, dnia 2 czerwca 2021r., a realizowany był pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-VII.

Imprezę rozpoczęliśmy od warsztatów profilaktycznych, podczas których nauczyciele realizowali adekwatne do wieku treści związane z właściwym odżywianiem, znaczeniem aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia oraz negatywnym wpływem środków psychoaktywnych na organizm człowieka. Uczniowie wykonywali plakaty, rozwiązywali krzyżówki, oglądali filmy edukacyjne oraz argumentowali swoje stanowisko do wylosowanej tezy prozdrowotnej.

W dalszej części odbyły się rozgrywki sportowe. Na początku wykonano wspólną rozgrzewkę, w której razem z uczniami brali udział także nauczyciele. Potem były gry i zabawy, w których rywalizowały poszczególne klasy oraz uczniowie kontra nauczyciele, a także klasy wraz z wychowawcami.

Wszyscy z uśmiechem na twarzy dobrze się bawili uczestnicząc w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych. A było w czym wybierać – każdy mógł znaleźć ulubioną dyscyplinę sportową czy konkurencję na miarę swoich sił i możliwości. Uczestnicy rywalizowali więc w wyścigach rzędów, torze przeszkód, przeciąganiu liny, w rzucie kapeluszem i oponą na odległość, skokach przez skakankę, w wyścigach matematycznych oraz grach zespołowych. Była wspólna rywalizacja, wspólne kibicowanie, wspólne działanie i wspólna zabawa. Znów się integrowaliśmy lub raczej… reintegrowaliśmy po pandemii.

Na koniec przyszedł czas na podsumowanie całego dnia. Wszyscy uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez MGOPS w Morawicy: skakanki, hula-hop, sportowe gry planszowe, rzutki, rakietki do tenisa stołowego, czy rakietki do badmintona. Wręczenia nagród dokonał dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn i koordynatorki imprezy – pani M. Piwowarska, pani M. Zacharz i pani R. Strójwąs.

Dyrektor szkoły i koordynatorki wydarzenia serdecznie dziękują za pomoc w realizacji Festynu sportowo-rekreacyjnego „Żyj zdrowo na sportowo” pani Justynie Cesarz-Soi –kierownik MGOPS w Morawicy, pani Elwirze Mróz – pracownikowi MGOPS oraz nauczycielom za współpracę. Dziękujemy także uczniom za zdrową sportową rywalizację i zapraszamy do udziału w podobnych imprezach organizowanych w naszej szkole.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia i krótki filmik z naszego festynu – zapraszamy do oglądania.

 

Koordynatorki festynu

 

FESTYN-SPORTOWO-REKREACYJNY

 

Print Friendly, PDF & Email