Festyn Sportowo-Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka

Powiększ obraz

W dniu 29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Festyn Sportowo-Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka. W ten sposób uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu Szkolnego, a dodatkowo poruszyliśmy zagadnienia z szeroko pojętej profilaktyki.

Organizatorkami przedsięwzięcia były panie: Mirosława Piwowarska i Małgorzata Zacharz przy współpracy wychowawców i nauczycieli poszczególnych klas.

Na początku odbyły się warsztaty profilaktyczne. Uczniowie klas I-VIII utrwalili i pogłębili swą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zasad zdrowego stylu życia, bez nałogów. Przypomnieli zasady zawarte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, obejrzeli prezentację multimedialną związaną z tym zagadnieniem oraz wykonywali zdrowe przekąski.

Następnie odbyły się konkurencje sportowe. Uczniowie klas I-III rywalizowali w sali gimnastycznej. Dzieci do wszystkich zadań podeszły z wielkim zaangażowaniem i zapałem, toteż świetnie poradziły sobie podczas różnych konkurencji.  Były m.in. wyścigi z woreczkami na głowie, biegi z piłką, prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja, a także tor przeszkód.

Starsi uczniowie z klas IV-VIII swoje rozgrywki rozpoczęli na boisku szkolnym. Tu także nie brakowało zaangażowania i woli walki. Po wspólnej – także muzycznej – rozgrzewce, uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach rozwijających skoczność, zwinność, szybkość i koordynację.  Duże zaangażowanie i aktywność uczniów sprawiły, że wszyscy chętnie uczestniczyli w proponowanych grach i zabawach. A było w czym wybierać; skoki przez skakankę, wyścigi z lotką umieszczoną na rakietce do badmintona, skoki „zajęcze”, wyścigi z balonami, piłka w tunelu to tylko niektóre z proponowanych zabaw. Największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny, pompowanie balonów na czas, a także hula-hop.

Na koniec na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka – nagrody rzeczowe ufundowane przez MGOPS w Morawicy. Wszyscy uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w sportowych rozgrywkach zostali obdarowani drobnymi upominkami. Młodsi uczniowie z klas I-III dostali piłki oraz bańki mydlane, starsi – układanki logiczne lub gry planszowe, a wszyscy dodatkowo długopisy.

Nagrody wręczył dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn oraz pani Elwira Mróz – przedstawiciel Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morawicy.

Dyrektor szkoły i organizatorki festynu dziękują pani Justynie Cesarz-Soi – kierownikowi MGOPS w Morawicy oraz pani Elwirze Mróz – pracownikowi MGOPS za zaangażowanie i pomoc w organizacji Festynu Sportowo-Rekreacyjnego.

Festyn „Żyj zdrowo na sportowo” za nami. Impreza się udała, pogoda dopisała, frekwencja była bardzo wysoka, zaangażowanie wielkie, a wszyscy się przy tym świetnie się bawili.  Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję festynu, która odbędzie się za już rok.

Mirosława Piwowarska

Festyn 2024 – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email