Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju – udział w prelekcji Burmistrza Miasta i Gminy Morawica

Powiększ obraz

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w bieżącym roku odbywa się w dniach 20-26 września.

Jest to ogólnoeuropejskie wydarzenie promujące zrównoważony rozwój na świecie, a jego głównym celem jest stymulowanie i nagłaśnianie działań, projektów i wydarzeń, które promują zrównoważony rozwój we wszystkich jego aspektach – gospodarczym społecznym i środowiskowym. Zrównoważony rozwój to sposób gospodarowania, w którym zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia nie zmniejszy szans zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń.

W związku z tym wydarzeniem klasa VIII z wychowawcą w dniu 22 września uczestniczyła w projekcji filmu promującego naszą gminę. Film prezentował rozwój gospodarczy, realizowane inwestycje i projekty. Projekcja odbyła się w „Kinie za Rogiem” w Morawicy. Informacje zawarte w filmie pozwoliły uczniom spojrzeć na naszą Małą Ojczyznę z nieco innej perspektywy, a wspaniałe zdjęcia z lotu ptaka utwierdziły wszystkich w przekonaniu, jak piękna jest gmina Morawica i jak wiele inwestycji zrealizowano do tej pory.

Na zakończenie odbyło się spotkanie obickiej młodzieży  z Burmistrzem Miasta i Gminy Morawica Marianem Burasem, zwieńczone wspólną pamiątkową fotografią.

Po prelekcji, ponieważ pogoda w miarę dopisała, ósmoklasiści odbyli krótki spacerek po pobliskim morawickim parku, gdzie nie tylko zażyli trochę ruchu i dotlenili organizm, ale zobaczyli na żywo niektóre obiekty prezentowane na oglądanym filmie.

Dzień minął bardzo przyjemnie – młodzież wzbogacona o nową wiedzę i doświadczenia wróciła do szkoły…

Klasa VIII z wychowawcą bardzo dziękuje za miłe przyjęcie oraz ciekawą prezentację i prelekcję.

M. Piwowarska

 

Print Friendly, PDF & Email