Egzamin na kartę rowerową

Powiększ obraz

4 czerwca 2024 r., w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpili uczniowie klasy IV.

Przypomnijmy, że kartę rowerową może uzyskać uczeń, który: ukończył 10 lat i dobrze zna przepisy ruchu drogowego; potrafi bezpiecznie kierować rowerem; wie, kiedy rower jest sprawny i nadaje się do jazdy; potrafi udzielić pierwszej pomocy oraz dostał zgodę rodziców i wychowawcy.

Na początku uczniowie, zmierzyli się z testem z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pomocy przedlekarskiej. Mimo, że pogoda w dniu dzisiejszym nie zachęcała do jazdy na rowerze, uczniowie świetnie sobie poradzili. Zademonstrowali umiejętność jazdy na rowerze m.in.: slalomem, ósemką, rynienką, czy zatrzymywaniem się w wyznaczonym miejscu.

Dyrektor szkoły, pan Jerzy Węgrzyn oraz organizator karty rowerowej, pani Katarzyna Nowak składają serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Morawicy: komendantowi, panu Bogdanowi Metryce oraz strażnikowi panu Wojciechowi Nowakowi, za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu. Wszystkim, którzy uzyskali swoje „pierwsze prawo jazdy” serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy na rowerze oraz hulajnodze elektrycznej.

 Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email