Dzień Przedszkolaka

Powiększ obraz

20 września to szczególna data w kalendarzu każdego malucha. To właśnie w tym dniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, poświęcony małym pociechom i ich niezwykłej drodze rozwoju. W tym roku świętowanie miało miejsce w środę, a nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami włączyły się w tę wyjątkową uroczystość.

Radość i edukacja szły tu w parze, aby podkreślić wagę przedszkola w życiu każdego malucha. Rozpoczęliśmy ten niezwykły dzień od małego quizu, który sprawdził wiedzę naszych małych odkrywców na temat przedszkola oraz ich grup.

Wysoko podnieśliśmy poprzeczkę, przenosząc naszą radosną energię na salę gimnastyczną. Tam, przy dźwiękach radosnej muzyki, przedszkolaki prezentowały swoje talenty przed zaproszonymi gośćmi – zastępcą burmistrza Miasta i Gminy Morawica, Panem Marcinem Dziewięckim, Panią Katarzyną Nowak oraz klasami I-III wraz z ich wychowawcami.

Zastępca Burmistrza nie tylko obdarował nasze dzieci uśmiechem, ale także życzeniami oraz przepięknymi upominkami. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę i konkursy. Wychowawcy grup nie zapomnieli o życzeniach – samych słonecznych dni i pełnych radości chwil w przedszkolu, gdzie każdy dzień to nowa, wspaniała przygoda, a każde doświadczenie to cenny skarb.

Idąc za słowami wielkiego pedagoga, Janusza Korczaka, który mawiał: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim naszym dzieciom, aby radość towarzyszyła im każdego dnia, nie tylko od święta!

Na zakończenie niezwykłego dnia, pragniemy serdecznie podziękować Panu burmistrzowi oraz jego zastępcy za pamięć o naszych Przedszkolakach, za piękne życzenia oraz niezwykłe prezenty, które sprawiły, że ten dzień zapadnie głęboko w pamięci naszych maluchów. To był prawdziwie piękny dzień!

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email