Dzień Kobiet w naszej szkole

Powiększ obraz

Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne święto również takie było, a to za sprawą wszystkich chłopców z Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali na ten dzień dla dziewczynek i pań wiele niespodzianek i atrakcji.

Na początku były życzenia dla wszystkich kobiet (tych małych i dużych) i drobne upominki dla pań nauczycielek i pań woźnych, a potem rozpoczął się konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ  naszej szkoły. Po eliminacjach klasowych do rywalizacji przystąpiły wybrane przez chłopców kandydatki z poszczególnych klas, wspierane przez swoje wychowawczynie, a były to: Agata Nowak (klasa I), Martyna Poklek  (klasa II), Oliwia Kumor (klasa III), Asia Baran (klasa V) i Natalka Ozimirska (klasa VI) . Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało męskie jury- Piotr Tekiel, Bartosz Kaczor, Igor Babiarski oraz jury nauczycielskie- p. Renata Strójwąs i p. Beata Zdybiowska.

Aby zostać SUPER DZIEWCZYNĄ trzeba było poddać się wielu próbom i odpowiedzieć na  bardzo trudne pytania. Nasze kandydatki  miały za zadanie  rozpoznać typowo męskie przedmioty i wyjaśnić do czego służą, naśladować odgłosy natury.  Musiały także  wykazać się kreatywnością- wykonać jak najdłuższe  korale  z pociętych słomek do napojów lub z makaronu.  Super Dziewczyna powinna też być sprawna fizycznie i celnie  trafiać  do „serca chłopaka”. Kandydatki  odpowiadały także na ciekawe i podchwytliwe pytania.  Wiele emocji dostarczyła zabawa „rzut wolny”, czyli rzut kostką do gry.

Zwyciężczynią okazała się Martyna Poklek z klasy II, której przewodnicząca jury-pani Beata Zdybiowska uroczyście nadała tytuł SUPER DZIEWCZYNY SZKOŁY. Wszystkie uczestniczki konkursu za wspaniałą zabawę otrzymały drobne upominki ufundowane przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego- p. Małgorzatę Zacharz, a następnie zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

Publiczność jak zwykle nie zawiodła swoich kandydatek i świetnie je dopingowała, dodając im otuchy do walki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

(M. Zacharz)

Print Friendly, PDF & Email