Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Powiększ obraz

Dzień Bezpiecznego Internetu w bieżącym roku przypada we wtorek 8 lutego. Jednak działania w ramach akcji można realizować w szkołach przez cały luty i marzec.

W środę 9 lutego oraz w piątek 11 lutego uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym, których tematem było bezpieczeństwo w sieci. Na początku odbyła się pogadanka, podczas której uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach w korzystaniu z internetu, a następnie odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem w sieci – wykorzystano przy tym pytania i karteczki z różnymi wariantami odpowiedzi przygotowanymi przez uczennicę klasy VIII – Natalkę Szczerbę.

Uczniowie klas starszych podczas godzin wychowawczych i lekcji informatyki także realizowali treści związane z bezpieczeństwem w sieci. Uczniowie podczas dyskusji sformułowali wniosek, że internet ułatwia życie, ale trzeba nauczyć się korzystać z niego rozsądnie i bezpiecznie. Jest oknem na świat, ale wykorzystany niewłaściwie może stać się źródłem uzależnień. Przeprowadzono także mini-sondę na temat korzystania z zasobów internetowych. Na koniec młodzież wybierała prawidłowe zakończenie przytoczonej historii.
Mam nadzieję, że dzięki takim zajęciom i innym działaniom podejmowanym w naszej szkole w tym zakresie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

Na zakończenie przypominam o części konkursowej w ramach DBI – termin dostarczania prac upływa 15 lutego.

M.Piwowarska – pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email