Czas Bożego Narodzenia

Powiększ obraz

Boże Narodzenie to czas szczególny – czas, w którym milkną wszelkie spory, kłótnie i choć na chwilę nastaje czas pokoju. Łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole składamy sobie płynące z głębi serca życzenia.

Biały obrus, lśniąca choinka, opłatek, prezenty, piękne kolędy sprawiają, że nastrój Świąt jest niesamowity i niepowtarzalny. Pragniemy, aby ta chwila zgody, miłości, pojednania trwała jak najdłużej…

Nasza szkoła rokrocznie kultywuje tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia organizując bożonarodzeniowe jasełka, klasowe spotkania wigilijne, czy też popołudniowe śpiewanie kolęd.

W tym roku, ze względu na specyficzną sytuację wywołaną wirusem SARS-CoV-2, jakże nietypowe to będą Święta – nie tylko w naszej szkole, ale także w naszych domach.

Pamiętajmy więc, że w tym szczególnym okresie ludzka życzliwość, dobre słowo i miły gest są doceniane w dwójnasób. Rozejrzyjmy się wokół – może ktoś potrzebuje naszej pomocy  w ten  przedświąteczny czas – wyciągnijmy pomocną dłoń, zapytajmy o zdrowie, przywitajmy uśmiechem. Taki drobny gest życzliwości, a znaczy bardzo wiele.

Nie zapomnijmy też o świątecznych życzeniach, także dla tych, z którymi nie możemy zasiąść przy wigilijnym stole.

Boże Narodzenie to czas magiczny… Oby dla wszystkich były to chwile radości, zadowolenia i miłości.

Poniżej, w fotogalerii prezentuję zdjęcia z klasowego spotkania wigilijnego w  2019 roku. Przypomnijmy sobie, jak to kiedyś bywało… i życzmy sobie nawzajem szybkiego powrotu do normalności. Wesołych Świąt!

M. Piwowarska

 

Print Friendly, PDF & Email