Challenge z okazji Dnia Ziemi- podsumowanie

Powiększ obraz

Miłośnicy przyrody nie zawiedli pomimo sytuacji epidemiologicznej i podjęli wyzwanie z okazji Dnia Ziemi, ogłoszone przez Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody.

Najaktywniejsze okazały się uczennice klasy VI: Natalia Szczerba oraz Natalia Poklek, które po upragnionym powrocie do szkoły otrzymają upominki. Przypomnijmy na czym polegał challenge. Należało zrobić zdjęcie jak dbamy o przyrodę, poznajemy ją i zaprzyjaźniamy się z nią. Natalki pokazały nam, m.in. w jaki sposób należy zbierać i segregować śmieci, używać ekologicznych toreb na zakupy, niepotrzebne ubrania i rzeczy oddawać potrzebującym, a także w jaki sposób można pomagać zwierzętom, które uległy np. wypadkom drogowym lub zostały ranne.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz członków ich rodziny do wychodzenia z domu, by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Przyrodą. I starajmy się, aby Dzień Ziemi był każdego dnia!

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email