Bieg Niepodległości w naszej szkole

Powiększ obraz

W dniu 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się XI edycja Biegu Niepodległości. W biegu wzięli udział uczniowie klas I-III oraz klas IV-VIII. Rozpoczęliśmy od biegowej rozgrzewki z białymi i czerwonymi balonikami oraz flagami narodowymi.

Potem wystartowali uczniowie klas IV-VIII, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewczęta klas IV-VIII oraz chłopcy klas IV-VIII.

Uczniowie klas I-III przebiegli wspólnie dwa okrążenia wokół boiska szkolnego. W tej grupie wiekowej nie było rywalizacji konkursowej, a bieg odbywał się w formie rekreacyjno-sportowej.

Na koniec biegów wszyscy uczestnicy, dla uzupełnienia kalorii,  zostali obdarowani słodkościami ufundowanymi przez organizatorkę.

Posumowanie XI Biegu Niepodległości odbyło się w sali gimnastycznej na tle okolicznościowej dekoracji. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się: Julia Wesołowska (klasa VII) i Wiktor Sutowicz (klasa VI). Na drugim miejscu uplasowali się: Oliwia Kwapisz (Klasa VI) i Antoni Wesołowski (klasa V). Trzecie miejsce zajęli: Gabriela Gawior (klasa VI) i  Kamil Klimczak (klasa VI). Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz medale ufundowane przez dyrektora naszej szkoły, pana Jerzego Węgrzyna.

Było to wspaniałe, radosne i sportowe uczczenie naszego narodowego święta. Bardzo dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejną XII edycję Biegu Niepodległości za rok.

Organizator Biegu Niepodległości – Mirosława Piwowarska 

Print Friendly, PDF & Email