Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Powiększ obraz

Dnia 21 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a  powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

W Dniu  Życzliwości należało ubrać się na żółto, powiedzieć kilku osobom parę miłych słów i zachowywać się grzecznie. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły żółte buźki z uśmiechami, życząc wszystkim miłego dnia. Nauczyciele nie wstawiali jedynek, a uśmiechnięte twarze było widać w każdym zakątku szkoły.  Uczniowie ponadto stworzyli Tablicę Życzliwości, na której umieszczano pozdrowienia, podziękowania i miłe słowa skierowane do innych. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję powtórzyć ją za rok !

(M. Zacharz)

Print Friendly, PDF & Email