X Turniej Badmintona z okazji Dnia Kobiet

Powiększ obraz

Tradycją naszej szkoły stało się rozgrywanie Turnieju Badmintona z okazji Dnia Kobiet. Do rywalizacji przystępują nie tylko dziewczęta, ale także chłopcy, którzy w ten sposób chcą uczcić święto wszystkich Pań, a jednocześnie  uhonorować przypadający niebawem Dzień Mężczyzny.

W bieżącym roku kontynuowaliśmy naszą szkolną tradycję w jubileuszowej, X edycji. Organizatorem i sędzią głównym turnieju była pani Mirosława Piwowarska – nauczyciel WF. W szranki stanęły uczennice klasy V, VI i VII oraz chłopcy z klas IV-VII, łącznie 31 zawodniczek i zawodników.  Na początku rywalizowano w wylosowanych grupach, systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy poszczególnych grup walczyli ze sobą o miejsca medalowe. Podsumowanie turnieju i ogłoszenie wyników odbyło się 14 marca. W kategorii dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Poklek z klasy VI, miejsce drugie zajęła Nadia Kiełbus także z klasy VI, zaś na miejscu trzecim uplasowała się Julka Wesołowska z klasy VII. W kategorii chłopców zwycięzcą turnieju okazał się Filip Lulkowski z klasy VI. Na drugim stopniu podium stanął Maciej Wieczorek (klasa VI), zaś miejsce trzecie należało do Adama Nowaka (klasa VII). Finaliści zostali uhonorowani dyplomami i drobnymi nagrodami, zaś laureaci otrzymali dodatkowo medale ufundowane przez dyrektora szkoły – pana Jerzego Węgrzyna. Wszyscy uczestnicy turnieju uzyskali ocenę z wychowania fizycznego oraz punkty z zachowania.
Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i udział w zawodach. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej XI edycji Turnieju Badmintona za rok.

Mirosława Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email