Program „Szkolny Klub Sportowy 2024”

Powiększ obraz

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy – edycja 2024”. Operatorem wojewódzkim jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

Tegoroczna formuła realizacyjna Programu zakłada prowadzenie zajęć od 4 marca do końca roku szkolnego (21 czerwca). Program Szkolny Klub Sportowy to systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej.

W naszej szkole dodatkowe zajęcia SKS są prowadzone przez nauczyciela WF – panią Mirosławę Piwowarską dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki od godziny 14.20 do 15.20. Pierwsze zajęcia odbyły się 5 marca. Program „Szkolny Klub Sportowy” jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i współfinansowany przez Urząd Gminy w Morawicy. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Na zajęcia SKS zapisało się 25 uczniów klas IV-VII. Dyscyplina wiodąca to piłka siatkowa, zaś dodatkowe to piłka noża, badminton i piłka ręczna.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszych zajęć.

M. Piwowarska- nauczyciel realizujący zajęcia SKS

Nasza Drużyna SKS 2024  – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email