Wizyta policjanta w klasach I-III i przedszkolu

Powiększ obraz

Dnia 13.02.2024r. naszą szkołę odwiedził policjant z Komisariatu Policji w Kielcach. Nasz gość przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród dzieci.

Nasi uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętali ważne numery alarmowe.

Policjant uświadomił najmłodszych o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą. Nasi podopieczni mieli okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a dzieci wręczyły podziękowanie.

Dzięki takim spotkaniom, nasi mali obywatele będą darzyli policję większym zaufaniem, a ten dzień na pewno zapamiętają na długo.

Aleksandra Wtorkiewicz

Print Friendly, PDF & Email