Warsztaty w „Koralowej pizzy”

Powiększ obraz

Dnia 08.03.2024 r. klasy I-III z okazji Dnia Kobiet uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy w „Koralowej Pizzy” w Morawicy. Na początku dzięki uprzejmości Pań dzieci zwiedziły zaplecze pizzerii, obejrzały piec w którym jest wypiekana pizza oraz zapoznały się ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami potrzebnymi do przygotowania tego ulubionego przez dzieci dania.

Następnie Panie wyjaśniły dzieciom jak przebiega cały proces robienia ciasta, a następnie zaprezentowały sposób robienia pizzy. Po zapoznaniu się z zapleczem pizzerii jak i ciekawostkami na temat przygotowania samej pizzy dzieci udały się w miejsce, gdzie czekały już na nich składniki przygotowane do tego, aby mali kucharze mogli sami przystąpić do przygotowania i skomponowania swojej własnej ulubionej pizzy. Dzieci były niezwykle zaangażowane i włożyły mnóstwo starań, aby ich pizze były pyszne i jak najlepiej się prezentowały. Zwieńczeniem warsztatów i jednocześnie najprzyjemniejszą częścią była możliwość zjedzenia przez dzieci swoich własnych pizz. Całe warsztaty sprawiły dzieciom dużo radości i zabawy, a także pozwoliły rozwijać kulinarne zdolności. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom małego pizzermana.

Aleksandra Wtorkiewicz

Print Friendly, PDF & Email