Marcowe niespodzianki w przedszkolu

Powiększ obraz

Nie ma nic bardziej pouczającego i interesującego dla dziecka niż bezpośredni kontakt z przedmiotem czy osobą. W tym tygodniu nasze maluchy mogły się wiele nauczyć. To był dla nich naprawdę intensywny czas. Dzieci poznawały zawody, nie tylko teoretycznie.

W piątek 01.03. nasze przedszkole odwiedziła Pani Ilona Szewczyk, która w ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom zawód fryzjera. Przedszkolaki były zafascynowane oglądaniem atrybutów, jakie w tej pracy są niezbędne. Wielką popularnością cieszyły się także wyszukane fryzury, które Pani Ilonka wykonywała chętnym dzieciom.

W środę 06.03. do przedszkola zawitał do nas jeszcze jeden gość – nasza przemiła pielęgniarka Pani Paulina Zarychta, która przybliżyła dzieciom swój zawód. Przedszkolaki z ciekawością przyjrzały się wszystkim niezbędnym w tej pracy atrybutom. Nawet strzykawka okazała się być nie taka straszna. W tym dniu wszystkie chore misie i lalki zostały objęte czułą i fachową opieką, a dzieci mogły bliżej zapoznać się z tajnikami tak odpowiedzialnej pracy.

07.03. to magiczna data, na którą wszystkie dzieciaki czekały z niecierpliwością. Warsztaty pizzy w Pizzerii Koralowej w Morawicy sprawiły wiele radości naszym maluchom. Przedszkolaki mogły śledzić cały proces powstawania pizzy, a następnie w grupach trzyosobowych formowały własnoręczne ciasta, indywidualnie dobierając dodatki. Tak przygotowane dzieła sztuki wjeżdżały do rozgrzanego pieca, a po upieczeniu zostawały ze smakiem skonsumowane. Poza przednią zabawą i niecodzienną ucztą, dzieci dowiedziały się pokrótce, jak wygląda praca pizzera.

Monika Ignorowicz

Print Friendly, PDF & Email