Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

Powiększ obraz

W dniu 15.03.2024r. nastąpiło długo wyczekiwane rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych przez nauczyciela informatyki – p. D. Snopek i pedagoga szkolnego – p. M. Piwowarską z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość udziału aż w czterech kategoriach konkursowych.  

Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria „Logo”, w której należało wykonać plakat w formie plastycznej lub w edytorze grafiki, promujący tegoroczny DBI pod hasłem „Działajmy razem”. W tej kategorii pierwsze miejsce ex aequo otrzymali: Agata Nowak – kl. V i Filip Zapała – kl. IV – prace w edytorze grafiki oraz Brajan Graba – kl. V – praca plastyczna. Drugie miejsce za swoją pracę plastyczną otrzymał Alan Pajączkowski z kl. IV. 

W kategorii „Rebus”, „Film” oraz „List” zwyciężyła Agata Nowak z klasy V. Należało odpowiednio przygotować rebus, którego rozwiązanie nawiązuje do DBI, film promujący bezpieczeństwo w sieci, list  do przyjaciela, który zbyt wiele czasu spędza korzystając z internetu. 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Ponadto nagrody za udział w konkursie otrzymali Oliwia Kumor i Mikołaj Pajączkowski z klasy VII. 

Ponieważ marzec silnie wiąże się z matematycznymi świętami, w tym dniu także odbyła się krótka prezentacja ciekawych życiorysów znanych uczonych. Po czym wyłoniliśmy zwycięzców dwóch konkursów zorganizowanych przez nauczyciela matematyki p. D. Snopek. Konkurs „Rachmistrz” polegał na poprawnym rozwiązaniu działań arytmetycznych wymagających znajomości sprytnych rachunków, własności i kolejności działań. Zwycięzcami w poszczególnych klasach byli uczniowie z najlepszym wynikiem: 

Klasa IV- Maciej Lulkowski, 

Klasa V- Kamil Filipczak, 

Klasa VI – Maja Piwowarska i Filip Lulkowski, 

Klasa VII- Dominika Kumor, Julia Wesołowska i Mikołaj Pajączkowski. 

Ponadto uhonorowani tytułem „Rachmistrza Szkoły” zostali wymienieni wyżej uczniowie klasy VI, za uzyskanie najwyższego wyniku. Zarówno zwycięzcy jak i liczne grono pozostałych uczestników konkursu otrzymali drobne słodkości, a laureaci pamiątkowe dyplomy, drobne nagrody oraz odznaki wydrukowane na tą okazję na drukarce 3d, zaprojektowane przez  Adriana Klimczaka z klasy VI. 

Ponieważ poprzedniego dnia świętowaliśmy Dzień Liczby Pi nie mogło i w tym roku szkolnym zabraknąć III już edycji konkursu „Rekord Pi”. Polega on na recytowaniu z pamięci jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego tejże liczby. Do rywalizacji przystąpiły jedynie dwie uczennice klasy V. Julia Wróbel zwyciężyła recytując 40 cyfr, a tuż za nią na podium była Agata Nowak, która zapamiętała 27 cyfr.  

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!

D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email