Porozmawiajmy o AIDS i tolerancji, czyli szkolna akcja „Nie daj szansy AIDS”

Powiększ obraz

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia AIDS (1 XII), przeprowadziliśmy w naszej szkole działania, mające na celu zapoznanie uczniów z chorobą AIDS i drogami zakażenia oraz potrzebą tolerancji i solidarności z zakażonymi.

W akcji wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII, którzy na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w pogadankach i warsztatach związanych z tematyką AIDS / HIV. Uczniowie nauczyli się odróżniać te dwa pojęcia, a także uświadomili sobie potrzebę tolerancji i wsparcia dla osób zakażonych.

Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursach szkolnych – teście wiedzy „Co wiem o AIDS / HIV?” oraz konkursie plastycznym i literackim „Nie daj szansy AIDS”. Plastyczne prace konkursowe umieszczone zostały na ściennej gazetce okolicznościowej na korytarzu szkolnym.

Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród nastąpiło w dniu 12 grudnia. W konkurencji plastycznej miejsce pierwsze zdobyła Natalia Kasprzycka. Drugą lokatę przyznano ex aequo dla Weroniki Waligóry i Mai Piwowarskiej, zaś trzecie – także ex aequo – dla Oliwii Kumor i Agaty Nowak. W tej kategorii wyróżnienie zdobyła Nadia Kiełbus i Julia Wróbel.

Test wiedzy przeprowadzono w dwóch kategoriach: uczniowie klasy IV (którzy pierwszy raz spotkali się z problematyką AIDS / HIV i w związku z tym, pisali łatwiejszy test) oraz uczniowie klas V-VIII. Do testu wiedzy przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W teście wiedzy w kategorii klasa IV przyznano następujące miejsca:

I miejsce –  Szymon Klimczak

II miejsce – Julia Wróbel i Kamil Filipczak

III miejsce – Patryk Śnioch

 

W teście wiedzy w kategorii klas V-VIII przyznano następujące lokaty:

I miejsce – Gabriela Wojtyś, Joanna Baran, Maja Piwowarska, Filip Lulkowski, Dominika Kumor

II miejsce – Oliwia Kwapisz, Adrian Klimczak, Dawid Frąk, Julia Wesołowska

III miejsce – Martyna Babiarska, Błażej Babiarski, Wojciech Olszewski, Natalia Kasprzycka, Oliwia Kumor

 

Ciekawą rymowankę o tej, jakże trudnej, tematyce napisała Oliwia Kumor. Oliwia, była jedyną osobą, która wzięła udział we wszystkich trzech konkurencjach konkursowych, za co otrzymała od organizatorki dodatkowy, słodki upominek.

Wszyscy laureaci otrzymali piękne nagrody – pendrive’y, piórniki, puzzle, zakreślacze, długopisy, ramki do zdjęć, etui na długopisy, piłeczki do ping ponga – ufundowane przez MGOPS w Morawicy. Nagrody wręczył dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn z organizatorką akcji – panią Mirosławą Piwowarską.

Dyrektor szkoły i organizatorka akcji serdecznie dziękują pani Justynie Cesarz-Soja – kierownikowi MGOPS w Morawicy oraz pani Elwirze Mróz – pracownikowi socjalnemu MGOPS za pomoc w organizacji w/w akcji profilaktycznej. Organizatorka składa także gorące podziękowania dla wychowawczyń klas V-VIII – pani M.Zacharz, pani K. Nowak, pani R. Strójwąs, pani B. Zdybowskiej – za współpracę i przeprowadzenie profilaktycznych lekcji wychowawczych.

M.Piwowarska – pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email