Górnicy w naszym przedszkolu

Powiększ obraz

4 grudnia to bardzo ważna i  szczególna data w kalendarzu. W ten dzień obchodzą święto wszyscy górnicy, jest to „Dzień Barbórki”. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaproszono do przedszkola pracowników Kopalni Wapienia „Morawica” w Morawicy.

To uroczyste spotkanie przypadło po odwiedzinach Świętego Mikołaja – w poniedziałek 12 grudnia. Nasi goście – Głuc Konrad oraz Metryka Paweł, odwiedzili przedszkole ubrani w elegancki mundur galowy, opowiadając dzieciom o codziennej pracy górników i jej zmaganiach. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii, nawet na temat kolorowych pióropuszy w wystawnej czapce górniczej. Każdy chętny mógł ją przymierzyć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dowiedzieliśmy się, jak ciężką i niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: Barbórka, kopalnia, kilof, czako, szyb, itp.

Spotkanie było doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika.

Serdecznie dziękujemy Górnikom za wizytę oraz ciekawe opowieści i zapraszamy do nas za rok.

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email