Nauka i doskonalenie pływania

Powiększ obraz

Od 1 października uczniowie klasy III rozpoczęli zajęcia na pływalni ,, Koral”, na które czekali z utęsknieniem.


Zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób przez instruktora nauki pływania z wykorzystaniem atrakcyjnych i zróżnicowanych ćwiczeń – zachęcają dzieci do zabaw w wodzie i pływania. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalając pokonać strach i opór przed wodą. Nauka pływania przynosi dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji, a samodzielne pływanie daję satysfakcję ze zdobycia nowej umiejętności oraz dodaje wiary we własne siły i możliwości. Zajęcia na basenie wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny i sprawność dziecka, są dla uczniów ważnym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego.

A jak spędzają czas na basenie nasi uczniowie klasy trzeciej? Zobaczcie sami…

Kazimiera Skrobisz

basen

Print Friendly, PDF & Email