Eko Drzewko- wyniki konkursu

Powiększ obraz

W naszej szkole, co roku obchodzimy Dzień Drzewa. To święto zostało wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody.

Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. Z okazji Dnia Drzewa, Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody zorganizowało konkurs na Eko Drzewko dla uczniów klas IV-VIII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu drzewka. Pragniemy poinformować, że komisja konkursowa, przyznała wszystkim uczestnikom I miejsce. Nagrodzone drzewka to prace następujących artystów: Wiktora Sutowicza z klasy IV, Natalki Kasprzyckiej, Oliwki Kumor, Julki Wesołowskiej i Mikołaja Pajączkowskiego z klasy V, a także Natalki Poklek i Malwiny Strzeszkowskiej z klasy VIII. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych, ekologicznych konkursach.

 

Katarzyna Nowak

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email