Międzyszkolne zawody w koszykówce dziewcząt klas IV-VI

Powiększ obraz

W sobotę 2 grudnia 2023 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzezinach odbyły się międzyszkolne zawody w koszykówce dziewcząt klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentował ośmioosobowy zespół w składzie: Martyna Poklek, Nadia Kiełbus, Weronika Waligóra, Gabriela Gawior, Oliwia Kwapisz, Julka Wróbel, Oliwia Śnioch i Agata Nowak.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała mecz z drużyną z Bilczy i z Morawicy, przegrała mecz z zespołem z Brzezin. Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że trzy szkoły: Brzeziny, Obice i Morawica mają największą, jednakową ilość punktów (po 6). W związku z tym, o kolejności zdobytych miejsc na podium decydowały tzw. małe punkty, czyli stosunek zdobytych i straconych koszy. Niestety, ten bilans okazał się dla nas mniej korzystny i tym samym nasz zespół zajął trzecie miejsce. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie i duże umiejętności taktyczne i techniczne naszych dziewczyn oraz to, że dwa ostatnie mecze grałyśmy w poważnym osłabieniu, bowiem nasza czołowa zawodniczka – Martyna  – doznała kontuzji.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom zajętego miejsca, życzymy następnych sukcesów sportowych, a Martynce szybkiego powrotu do aktywności fizycznej i udziału w zawodach.

Nasz zespół, po raz kolejny, przywiózł do szkoły, oprócz dyplomu, nagrodę rzeczową, tym razem w postaci piłki do siatkówki.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email