WIECZORNICA. DOKTOR DUSZ. RZECZ O JANUSZU KORCZAKU.

Powiększ obraz

Dnia 27 listopada 2023, w wyjątkowych nastrojach, w pięknej scenografii (ukłony dla Pani Kasi Nowak)  i przy wzruszającej muzyce (Beethoven, Czajkowski, King Crimson, Ennio Morricone) uczniowie naszej szkoły recytowali i czytali utwory upamiętniające Janusza Korczaka – Doktora Dusz.

Były wiersze, aforyzmy, wspomnienia, śpiew uczennicy z klasy szóstej, Oliwki, a także piękna gra na skrzypcach Juleczki z klasy trzeciej. Czarne stroje wykonawców nawiązały do uroczystości sprzed 11 lat (ROK  KORCZAKA) i pierwszej wieczornicy w szkole. Było naprawdę wzruszająco!

KOCHANI! Składam szczególne podziękowania dla Was za niezawodność, solidność i poświęcenie! Dla Stasia, Nadii, Weroniki, Gabrysi, Martyny, Kamila i Adriana, Jasia, Maćka W., Wiktora, Filipa L. i Filipa W.,  Oliwki – uczniów klasy VI oraz Natalki, Oliwki, Dominiki i Julki z klasy VII, a także młodziutkiej skrzypaczki – Julci .

Część literacko- muzyczną rozpoczął i zakończył wierszowany tekst organizatorki i pomysłodawczyni wieczornic – Beaty  Zdybiowskiej. Na część biesiadną zaproszeni goście udali się do sali, gdzie uhonorowaliśmy własnymi wypiekami (w tym chlebkiem oliwkowym organizatorki)  i dobrą herbatką. WYJĄTKOWYM wystąpieniem był śpiew absolwentki Natalki Szczerby, która wykonała wzruszającą piosenkę „Never enough”.

Było gwarno w kuluarach, smacznie i do syta!

Zapraszamy w grudniu ( apel okolicznościowy) na IMIENINY PANA ADAMA I kolejne imprezy w 2024 roku!

WASZA  POLONISTKA – BEATA  ZDYBIOWSKA

Print Friendly, PDF & Email