Karnawał w przedszkolu

Powiększ obraz

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego, począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody.

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 25.01.2023r.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, księżniczki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana – nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było naprawdę trudno.

Po śniadaniu wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, gdzie jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Podczas balu wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych i popularnych przebojów.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Chwilę wytchnienia zapewnił słodki poczęstunek, który zorganizowały mamy należące do Rady Rodziców.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email