Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Powiększ obraz

Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z ang. National Grandparents Day obchodzony jest praktycznie na całym świecie. W tym dniu wnuczkowie obdarowują swoich dziadków drobnymi upominkami oraz dziękują najstarszym członkom rodziny za ich obecność. To piękne, że kiedyś ktoś wymyślił, by uhonorować babcie i dziadków i podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

20 stycznia w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. Na wstępie Pan Dyrektor Jerzy Węgrzyn przywitał wszystkich gości.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klas I-III  przedstawiły żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały również najpiękniejsze momenty z jasełek. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Wnukowie z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało uroczyste ,,Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami, które dzieci wykonały własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Popłynęły także łzy wzruszenia. Mali artyści, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogli wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, pomyślności oraz pogody ducha. Niech miłość jaką obdarzają Państwa najbliżsi napełnia młodzieńczą energią oraz uśmiechem na każdy kolejny dzień życia.

Monika Ignorowicz

Dzień Babci i Dziadka – fotorelacja – kliknij, aby obejrzeć

 

Print Friendly, PDF & Email