Festiwal Folklorystyczny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Powiększ obraz

We wtorek, 25 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Festiwalu Folklorystycznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli.

Celem Festiwalu było kultywowanie tradycji ludowych naszego regionu, promowanie i zachowanie gwary- rdzennej mowy, popularyzacja pieśni i przyśpiewek ludowych naszego regionu oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Naszą szkołę w kategorii wiekowej:

  • uczniowie klas I-III w kategorii solista reprezentowała Agata Nowak z klasy I z piosenką „Czerwone Jabłuszko” oraz w kategorii zespół- uczniowie klasy III: Natalia Kasprzycka, Julia Wesołowska, Oliwia Kumor, Dominika Kumor oraz uczniowie klasy II: Gabriela Gawior, Nadia Kiełbus, Martyna Poklek, Weronika Waligóra, Maja Piwowarska, Oliwia Kwapisz, Maciej Wieczorek, Filip Lulkowski, Stanisław Ćwiek, Kamil Klimczak, Adrian Klimczak, Dawid Frąk, Filip Wesołowski i Wiktor Sutowicz z piosenką „Czerwone jagody”, pod opieką pań Małgorzaty Kowalczyk oraz Marii Szastak.
  • uczniowie klas IV-VIII w kategorii solista reprezentowała Natalia Szczerba z klasy VI z piosenką „Lipka” oraz w kategorii zespół- uczniowie klasy V: Martyna Babiarska, Bartosz Kaczor oraz uczniowie klasy VI: Natalia Ozimirska, Natalia Poklek, Malwina Strzeszkowska, Natalia Szczerba oraz Natalia Waligóra z piosenką „W moim ogródecku”, pod opieką pani Katarzyny Nowak.

Faworytów Festiwalu było dużo, zabawy co niemiara. Miło nam jest poinformować, że po zaciętej walce w kategorii uczniów klas I-III nasz zespół uplasował się na miejscu II, a solistka Agatka otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii uczniów klas IV-VIII nasz zespół uplasował się na miejscu III, a solistka Natalka na miejscu II. Z uśmiechami na twarzy, z pucharami w rękach i bagażem nowych doświadczeń powróciliśmy do szkoły.

(K. Nowak)

Print Friendly, PDF & Email