Konkurs czytelniczy –„ Zachwyć lekkością pióra”

Powiększ obraz

21 lutego w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego na najciekawszą recenzję pod hasłem „Zachwyć lekkością pióra”.

To święto upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Przesłanie dla Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty.

Celem konkursu czytelniczego było:  mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,  pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata,  popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży,  aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach, kształtowanie gustów czytelniczych, podniesienie poziomu czytelnictwa. Uczestnikom konkursu za wspaniałe recenzje pan Dyrektor Szkoły Jerzy Węgrzyn wręczył dyplomy a pani Renata Strójwąs organizator konkursu wręczyła ufundowane nagrody książkowe.
I miejsce w konkursie zajęła Natalia Poklek, zaś II Malwina Strzeszkowska.

(R. Strójwąs)

Print Friendly, PDF & Email