Tenis stołowy debel – miejsko-gminne zawody sportowe

Powiększ obraz

W sobotę 22 lutego w hali sportowej w Bilczy uczniowie naszej szkoły rywalizowali w miejsko-gminnych zawodach sportowych w tenisie stołowym – grze deblowej.

Młodzi sportowcy stanęli w szranki ze swoimi rówieśnikami ze szkół podstawowych z terenu gminy Morawica w kategorii klas IV – VI.

Naszą szkołę reprezentowało 6 zespołów w składzie: Malwina Strzeszkowska i Natalka Poklek, Asia Baran i Gabrysia Kaczmarczyk oraz Oliwier Frąk i Adran Socha, Bartosz Kaczor i Ery Tkacz, Kuba Olszak i Adrian Socha, Filip Lulkowski i Maciek Wieczorek. Łącznie w tej kategorii wiekowej startowało 14 zespołów z różnych szkół.

Wszyscy uczniowie, jak zwykle spisali się na medal, ale silna konkurencja nie pozwoliła zbytnio rozwinąć skrzydeł. Ostatecznie na podium stanęła Malwina Strzeszkowska i Natalia Poklek, które uplasowały się na miejscu trzecim. Dziewczynki zdobyły medale, statuetki oraz dyplom.

Ewenementem był udział w zawodach uczniów klasy drugiej, którzy oczarowali wszystkich swoją postawą i wywołali ogólne poruszenie wygrywając pierwszy mecz z szóstoklasistami. Niestety, później zabrakło troszkę szczęścia… Niemniej jednak Maciek i Filip zostali uhonorowani medalami i statuetkami dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania oraz tego, że w wolne sobotnie przedpołudnie reprezentowali naszą szkołę, spędzając przy tym aktywnie swój wolny czas.

(M. Piwowarska)

 

Print Friendly, PDF & Email