Europejski Tydzień Sportu 2023

Powiększ obraz

Nasza szkoła, wzorem lat wcześniejszych, włączyła się do Europejskiego Tygodnia Sportu – ETS. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Tegoroczna dziewiąta edycja odbyła się w dniach od 23 września do 30 września.

W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy działania pod hasłem „Jesteśmy aktywni – bądź aktywny i Ty”. ETS rozpoczęliśmy 23 września wspólną rywalizacją na Spartakiadzie Lekkoatletycznej. W konkurencjach biegowych startowali uczniowie klas I-VII, rodzice oraz przedszkolaki.

W Europejskim Tygodniu Sportu uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w różnych dyscyplinach sportowych. Była siatkówka, badminton, piłka nożna, a także gry i zabawy ogólnorozwojowe. We wszystkich konkurencjach uczniowie chętnie brali udział i wykazali się dużym zaangażowaniem.

W piątek 29 września, 45 uczniów naszej szkoły aktywnie wypoczywało podczas szkolnej wycieczki w Góry Świętokrzyskie. Wejście na Łysiec i zejście Drogą Królewską do Nowej Słupi wymagało dobrej kondycji fizycznej. Wszyscy spisali się znakomicie.

ETS zakończyliśmy w sobotę 30 września międzyszkolnymi zawodami sportowymi w indywidualnych biegach przełajowych.

Gorąco zachęcamy wszystkich do codziennej aktywności fizycznej, „bo zawsze jest dobry moment, aby wystartować w zdrowe życie”. Jak dobrze bawili się nasi uczniowie podczas ETS zobaczcie sami w fotogalerii.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email