Wycieczka klasy II i III z okazji Dnia Chłopaka

Powiększ obraz

28 września br. uczniowie klasy II i  III  pod opieką wychowawczyń Kazimiery Skrobisz i Małgorzaty Kowalczyk udali się na pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd integracyjny z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i zasadami korzystania z biblioteki. Pani bibliotekarka przedstawiła księgozbiór skierowany do młodszych czytelników i zachęciła do korzystania z bogatych zasobów. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Krótkie fragmenty z Elementarza przeczytały: Nikola Zawadzka i Liliana Dziewięcka z klasy II oraz Milena Ryczek i Emilia Szczerba z klasy III. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz słodki poczęstunek.

Kolejnym bardzo oczekiwanym przez dzieci  punktem programu były warsztaty kulinarne w Koralowej Pizzy. Uczniowie zapoznali się z etapami robienia pizzy, poznali składniki do jej przygotowania. Ponadto mieli okazję zobaczenia pieca służącego do jej wypieku. Następnie wzięli udział w profesjonalnych warsztatach kulinarnych. Uczniowie wybierając ulubione dodatki tworzyli własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Przygotowana pizza smakowała wyśmienicie.  Następnie każde dziecko dostało dyplom małego kucharza.

Korzystając z pięknej pogody i chwili wolnego czasu dzieci integrowały się  na placu zabaw przy szkole w Morawicy. Zabawy na świeżym powietrzu przy huśtawkach, drabinkach okazały się świetną zabawą, źródłem radości, relaksu i odpoczynku.

Miło spędzony dzień z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

K. Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email