XI Biesiada Literacka

Powiększ obraz

Wrzesień był dla nas iście literacki! Rozpoczęliśmy Narodowym Czytaniem w Morawicy, a zakończyliśmy Biesiadą  Literacką w Obicach, w hołdzie noblistce – Wisławie Szymborskiej. Była to jedenasta biesiada.

Przygotowaliśmy scenografię i wiersze poetki w kilku odsłonach. Były to lekcje historii, kultury, etyki, względności, miłości, humoru… Nasi uczniowie wypadli wspaniale – eleganckie stroje, świetne przygotowanie tekstów i ogromna pomoc przy organizacji biesiady to wizytówka solidnych uczniów i miłośników prezentacji na scenie. A było co oglądać!

Natalka, Dominika i Julia z klasy VII; Oliwka, Wiktor, Martyna, Janek, Majka, Filip Lulkowski, Filip Wesołowski, Adrian i Kamil, Stasiu, Maciek Wieczorek i Bartek z klasy VI stanęli na wysokości zadania!!! A na widowni – zacni goście: rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Pojawili się także absolwenci – Natalka, Kajtek i Adrian, który wyrecytował nawet przejmujący wiersz noblistki – „Dłoń”. Organizatorka powitała i zakończyła część literacką swoim wierszowanym tekstem, a Pani Ania, rodzic naszych absolwentów, złożyła ukłon w stronę polonistki i młodych recytatorów pięknym słonecznikiem, który sama wykonała.

Część druga, biesiadna, to rozmowy w kuluarach i słodki poczęstunek przygotowany przez uczestników spotkania. Nie zabrakło chlebka oliwkowego organizatorki. Dostępne były także kroniki z poprzednich lat, które stale prowadzi organizatorka – polonistka.

DZIĘKUJĘ   BARDZO  WSZYSTKIM, którzy włączyli się w organizację uroczystości – poczęstunkiem, pomocą, piękną recytacją, stosownymi strojami i obecnością!!! Doceniam Wasze wielkie serce i poświęcenie!

Serdecznie zapraszam na listopadową wieczornicę  DOKTOR  DUSZ. Będzie równie wzruszająco…

BEATA  ZDYBIOWSKA

 

Print Friendly, PDF & Email