Wizyta Pana Policjanta w przedszkolu

Powiększ obraz

29 października nasze przedszkole odwiedził Pan policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz sprawdził, czy dzieci pamiętają numery alarmowe.

Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania obcej osoby i ataku groźnego psa. Przedszkolaki ćwiczyły pozycję „żółwia”, chroniącą przed atakiem zwierzęcia. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy naszego gościa, jednak największą atrakcją cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku, a także usłyszeć syrenę policyjną.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email