Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej – kreatywność

Powiększ obraz

W kwietniu realizując program „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej” rozwijaliśmy naszą kreatywność. W myśl zasady, że uczymy się przez całe życie oraz cały czas odkrywamy i wzmacniamy swoje talenty nasi uczniowie poznawali wiele nowych rzeczy i, mamy nadzieję, odnajdowali  w tym przyjemność.

Klasa V na lekcji wychowawczej wysłuchała opowiadania „Podróż do wnętrza mózgu” i dowiedziała się, kiedy ciało migdałowate zamienia nas w „szczekającego psa”. Odbyła także „konferencje naukową”, w czasie której uczniowie zastanawiali się co w otaczającym świecie dziwi ich i intryguje. Piątoklasiści bawili się w „szpiegowskie oczy”, poznawali świat za pomocą pięciu zmysłów oraz tylko za pomocą dotyku zgadywali jaki przedmiot ukryty jest w magicznym woreczku. Chętni uczniowie klas IV-VIII podczas dużej przerwy rozwiązywali zadania logiczno-matematyczne: sudoku, magiczne kwadraty, poznali ciąg Fibonacciego oraz Trójkąt Pascala, układali i rozwiązywali łamigłówki logiczne. Zadania uczniowie wykonywali indywidualnie oraz w grupach, a wszystko pod presją czasu (kto szybszy ten lepszy). Na dużych przerwach więc, nasze szkolne parapety były okupowane przez uczniów, którzy w skupieniu rozwiązywali logiczne łamigłówki. Najbardziej zaangażowaną klasą okazała się klasa V (zadania indywidualne) oraz klasa VI (zadania grupowe). Najlepiej z rozwiązywaniem zadań indywidualnych poradzili sobie: Kamil Filipczak (Mistrz Kreatywności) i Filip Lulkowski (Wicemistrz Kreatywności). Chłopcy otrzymali medale kreatywności wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3D (dzięki uprzejmości pani D. Snopek) oraz dyplomy. W zadaniach grupowych prym wiedli uczniowie z klasy VI: Maciek W., Bartek, Dawid i Janek, którzy otrzymali tytuł „Mistrza Kreatywności” dla zespołu  oraz Wicemistrzowie – także uczniowie klasy VI: Maciek O. i Wiktor. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez organizatorkę. Należy podkreślić, że tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek, bo podjęli wysiłek umysłowy, sprawdzili swoje umiejętności, poszerzyli swoją wiedzę, rozwinęli kreatywność  oraz logiczne myślenie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do włączania się w tego typu akcje szkolne realizowane w naszej placówce.

M. Piwowarska- organizatorka akcji

Print Friendly, PDF & Email