Festiwal Folklorystyczny – konkurencja plastyczna i recytatorska

Powiększ obraz

W Festiwalu Folklorystycznym w Dębskiej Woli w konkursie recytatorskim wzięło udział dwoje naszych uczniów: Natalia Kasprzycka z klasy siódmej i Stasiu Ćwiek z klasy szóstej. Wyłonieni zostali po szkolnych eliminacjach.

Oboje recytowali wiersze T. Gajdy. Recytacja gwarą nie należy do najłatwiejszych, ale nasi uczniowie nieźle sobie poradzili! Natalka zajęła II miejsce w kategorii wiekowej VII-VIII, zaś Stasiu – III miejsce wśród uczniów IV-VI. Wrażeniu artystycznemu sprzyjały rekwizyty i strój uczestników – z elementami folklorystycznymi.

W plastycznej konkurencji Festiwalu nasi uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników była interpretacja wiersza Tomasza Gajdy pt.: „Miesiąc Maryi”. W kategorii wiekowej klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Maja Piwowarska, miejsce trzecie  – Kacper Babiarski. W kategorii klas VII-VIII miejsce drugie zdobyła Dominika Kumor.

Gratulujemy młodym recytatorom odwagi i pięknej prezentacji, a młodym plastykom talentu, zaangażowania i ciekawej artystycznej interpretacji. Życzymy dalszych sukcesów, nie tylko artystycznych.

Beata Zdybiowska, Renata Strójwąs

Print Friendly, PDF & Email