XXIV edycja akcji Góra Grosza

Powiększ obraz

Tradycją naszej szkoły jest nieść pomoc potrzebującym. Nasza szkoła,  jak co roku, bierze udział w akcjach charytatywnych. Jedną z nich jest ogólnopolska akcja „Góra Grosza”, która polega na zbiórce monet od 1gr do 5zł dla fundacji  „Towarzystwo Nasz Dom”.

Wspiera ona od wielu lat dzieci i  młodzież  z domów dziecka, finansując  m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Dzięki wsparciu szkół  z całej Polski udało się pomóc tysiącom dzieci z domów dziecka.

W naszej szkole akcja „Góra Grosza” trwała od listopada 2023r. do końca lutego 2024r. Pieczę nad całą akcją sprawowała p. Małgorzata Zacharz wraz z Samorządem Uczniowskim. Monety były zbierane wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli, do specjalnych słoików przez Skarbnika SU -Martynę Poklek oraz uczniów z klasy 6. Następnie monety zostały posegregowane według nominałów, policzone, zapakowane do osobnych woreczków i pudeł kartonowych. Zebraliśmy 16,5 kg monet  w łącznej kwocie 445zł 10gr. Pieniądze zostały wysłane na adres fundacji za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność i wsparcie finansowe, klasie 6 za niezwykłe zaangażowanie w akcję. To dzięki Wam pomoc materialną uzyskali Wasi rówieśnicy, dla których każdy grosz jest na wagę złota.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email