Nadejście Pierwszego Dnia Wiosny w przedszkolu: tradycja i radość

Powiększ obraz

21 marca to niezwykły dzień dla naszych przedszkolaków – to właśnie w ten czwartek obchodziliśmy nadejście Wiosny. Cała uroczystość była pełna radości, zabawy i tradycji, które związane są z powitaniem tego pięknego porządku roku.

Początek uroczystości był niezwykle energetyczny, wypełniony grami i zabawami związanymi z porami roku. Dzieci miały okazję poznać stary zwyczaj topienia Marzanny – tradycję, która ma symbolizować pożegnanie zimy i powitanie wiosny. To właśnie ta część programu najbardziej elektryzowała nasze przedszkolaki.

Nie sposób zapomnieć o podekscytowaniu, z jakim dzieci wyczekiwały chwili, kiedy same będą mogły wykonać Marzannę. To dla nich wyjątkowy moment, pełen twórczej ekspresji i radości z pracy nad wspólnym dziełem. W tym dniu nasze maluchy szły w wiosennym pochodzie, a na ich czele dumnie niosła się Marzanna – symbol zbliżającej się wiosny i obietnica ciepłych, słonecznych dni.

Jednak w przeciwieństwie do tradycji, nasze dzieci postanowiły nie niszczyć Marzanny. Zamiast tego, z radością i szacunkiem postanowiły zachować ją jako symbol radości i nowego początku. Ta decyzja jest pięknym wyrazem troski o przyrodę i kreatywnego podejścia do tradycji.

Ten magiczny dzień, prawdziwie nasączony atmosferą wiosny, z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Ich entuzjazm i zaangażowanie dają nam pewność, że ich starania sprawią, iż Wiosna zawita do nas na stałe. To wspaniałe, że nawet najmłodsze pokolenia są świadome znaczenia zachowania przyrody i tradycji, czyniąc naszą przyszłość bardziej obiecującą i piękną.

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email