Wycieczka uczniów klas I-III do Filharmonii i Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

Powiększ obraz

Dnia 11 października 2023r uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Kielcach. Pierwszym punktem było zwiedzanie Filharmonii Świętokrzyskiej. Po wysłuchaniu próby orkiestry, mogliśmy zwiedzić miejsca do których widzowie nie mają dostępu.

Następnie udaliśmy się do Energetycznego Centrum Nauki. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat „Luminescencja-świecące w ciemności”, na których wykonywali eksperymenty i doświadczenia co pozwoliło im uzyskać odpowiedź na pytania: Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją grzyby świecące?, Czy dokumenty i banknoty świecą?, itp.

Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy, na której znajduje się 28 interaktywnych stanowisk do samodzielnego eksperymentowania. Dzieci dowiedziały się czym jest energia i jak jest wykorzystywana. Miały możliwość samodzielnej obsługi maszyn prostych, takich jak kołowrotek czy wielokrążek, samodzielnie mogły zatankować samochód, poznały pracę wiertnicy.

Na zakończenie w sali kinowej obejrzeli film n/t źródeł energii.

Nauka poprzez eksperymentowanie i zabawę przyniosła uczniom wiele radości i bardzo im się podobała o czym świadczą słowa „Chcielibyśmy przyjechać tu jeszcze raz”.

M. Kowalczyk

Print Friendly, PDF & Email