Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Powiększ obraz

14 października, popularnie zwany jest Dniem Nauczyciela, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowiono w 1972 roku, a  od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

W naszej szkole dnia 13 października 2023r. odbył się uroczysty apel, który przygotowała pani Małgorzata Zacharz wraz z uczniami z klas 1-8 szkoły podstawowej; oprawą muzyczna zajęła się pani Kazimiera Skrobisz, a piękną dekorację sali gimnastycznej wykonała pani Katarzyna Nowak. Nad sprawnym działaniem sprzętu nagłaśniającego czuwali niezawodni Kamil i Adrian Klimczak.

Na początku apelu dyrektor szkoły, pan Jerzy Węgrzyn powitał  zaproszonych gości – zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Morawica, pana Marcina Dziewięckiego oraz księdza parafii Obice – Jacka Godzisza, a następnie wręczył nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli i pracowników obsługi. Następnie pan burmistrz odczytał list gratulacyjny dla nauczycieli w podziękowaniu za trud i wysiłki wkładane w wychowanie i kształcenie uczniów. Ksiądz proboszcz podkreślił jak wielką rolę wywierają nauczyciele w kształtowaniu osobowości młodych ludzi.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie  przygotowali dla swych nauczycieli niezwykły koncert życzeń. Były piękne wiersze dla pana dyrektora, wychowawców i nauczycieli  poszczególnych przedmiotów. Piękną recytację przeplatał śpiew uczniów z każdej klasy oraz wykonania solowe: Agaty Nowak – piosenka ,,Historia” i Oliwii Kwapisz ,,Tak bardzo się starałam…”. Uroczystość uświetniła też piękna gra uczennic na instrumentach muzycznych: Julii Kaczor (skrzypce), Oli Piwowarskiej (gitara), Agaty Nowak (klarnet). Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali  swoim nauczycielom uroczyste ,,Sto lat” i  złożyli im przepiękne życzenia.

Małgorzata Zacharz

Dzień Edukacji Narodowej 2023

Print Friendly, PDF & Email