Wycieczka przedszkolaków do biblioteki i do kina

Powiększ obraz

31 maja dzieci z grupy „Pszczółek” i „Misiów” wybrały się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Morawicy.

Przedszkolaki z wielką ciekawością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Panie bibliotekarki opowiadały o tym magicznym miejscu dzieciom, które z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, gdzie szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Na warsztatach dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer pośród drzew i wizyta w sali plastycznej, gdzie nasze dzieciaki miały okazję obejrzeć piękne prace plastyczne i pokolorować kolorowankę nawiązującą do warsztatów.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki było kino. Najmłodsze dzieci obejrzały bajkę „Żubr Pompik”, która opowiada o najbardziej ciekawskim zwierzątku w puszczy. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie  były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email