Festyn Sportowo-Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka

Powiększ obraz

W dniu 1 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Sportowo-Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka. W ten sposób uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu Szkolnego, a dodatkowo utrwaliliśmy zagadnienia z szeroko pojętej profilaktyki.

Na początku odbyły się warsztaty profilaktyczne. Uczniowie klas I-III zajęli się zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Młodzież z klas IV-VIII rozmawiała na temat zagrożeń współczesnego świata, wykonała plakaty o tematyce prozdrowotnej, rozwinęła umiejętności asertywne oraz wykonała zdrowe przekąski.

Następnie odbyły się konkurencje sportowe. Uczniowie klas I-III rywalizowali w sali gimnastycznej. Dzieci do wszystkich zadań podeszły z wielkim zaangażowaniem i zapałem, toteż świetnie poradziły sobie podczas różnych konkurencji.  Były m.in. rzuty do celu, skoki z woreczkami, bieg z piłką, prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja, a także tor przeszkód.

Starsi uczniowie z klas IV-VIII swoje rozgrywki rozpoczęli na boisku szkolnym. Tu także nie brakowało zaangażowania i woli walki. Największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny, przeskoki przez skakankę i gra w piłkę nożną. Najwięcej śmiechu wzbudziło nadmuchiwanie baloników  oraz wykonywanie „mumii” z wykorzystaniem papieru toaletowego.

Na koniec na wszystkich uczestników czekała niespodzianka – nagrody rzeczowe ufundowane przez MGOPS w Morawicy oraz plakietki odblaskowe od pana Mariusza Tytonia – prezesa spółki Sport i Rekreacja w Morawicy.

Dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn i organizatorki festynu dziękują pani Justynie Cesarz-Soi – kierownikowi MGOPS w Morawicy, pani Elwirze Mróz – pracownikowi MGOPS oraz panu Mariuszowi Tytoniowi – prezesowi spółki Sport i Rekreacja w Morawicy za zaangażowanie i pomoc w organizacji Festynu Sportowo-Profilaktycznego „Żyj zdrowo – na sportowo”.

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email