Wielki Test o Polskim Romantyzmie

Powiększ obraz

Podsumowaliśmy  ROK  POLSKIEGO  ROMANTYZMU . Były apele recytatorskie, konkursy i Wielki Test o Polskim Romantyzmie.

Najlepsza w teście była Asia Baran (VIII), która zajęła I miejsce. Drugie miejsce czekało na Oliwkę Kwapisz z klasy V. Polonistka wyróżniła jeszcze Natalkę Kasprzycką (VI) oraz Filipa Lulkowskiego (V). Za udział w teście nagrodzona została także Maja Piwowarska z klasy piątej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Polonistkę. Nie zabrakło też słodkich akcentów! Nagrodzonym i wyróżnionym gratuluję, życzę dalszych sukcesów i zapraszam do dalszej zabawy!

Niebawem – w związku z jedną z patronek roku 2023 – Wisławą  Szymborską zaprosimy na kolejny apel recytatorski, a chętnych do udziału  w apelu nie brakuje! Przed feriami także dwie pierwsze zagadki III edycji  ORŁÓW  CZYTELNICTWA.  Jak zwykle zachęcam do rozwiązywania zagadek, których przygotowałam 15.

Na zakończenie sentencja, którą dedykuję wszystkim ciekawym świata i kreatywnym uczniom:

POJAWIENIE  SIĘ  PRAWDZIWEGO  GENIUSZA  MOŻESZ  ROZPOZNAĆ  PO  TYM, ŻE  WSZYSTKIE  OSŁY  I  NIEUKI  JEDNOCZĄ  SIĘ  PRZECIWKO  NIEMU  [JONATHAN  SWIFT]

Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email